Сечовидільна система людини, будова та функції основних органів
Сечовидільна система людини: особливості будови, життєво-важливі функції, значенняДля поняття і уявлення, як влаштований організм і як працює сечовидільна система людини, необхідно звернутися до анатомії.
Знання про будову тіла людини дозволяють пояснити патологічні стани і збої в роботі системи.
Зміст
Нирки
Група органів, що утворюють сечовидільну систему, що служить для формування сечі у людини і її виведення з організму. Першим ми розглянемо парний паренхіматозний орган яскраво-коричневого кольору – нирки, які виконують важливу функцію очищення крові від шлаків та інших шкідливих речовин.
Будова нирок людини
Нирках відведена провідна роль у сечовивідному процесі, вони першими приступають до роботи, і як фільтр, залишають корисні для організму речовини, позбавляючись від сміття.
Після надходження в шлунок води або іншої рідини, починається процес травлення, плавно переходить в нижні відділи, де відбувається всмоктування через стінки необхідних речовин та виведення кінцевих продуктів.
У багатьох людей можуть виникнути проблеми з нирками, але деякі навіть не знають, як називається лікар, що лікує нирки. Читайте на нашому сайті, що лікує уролог і нефролог і навіщо звертатися до дієтолога при ниркових хворобах.
А тут http://mkb2.ru/terminyi/parenhimyi-pochek-diffuznyie-i-ochagovyie.html ви дізнаєтеся про те, що таке паренхіма нирок і які типи патологій можливі при ураженні цієї ниркової структури.
Будова і розташування нирок
В нормі у людини є дві нирки, що розташовуються праворуч і ліворуч від хребта в задній стінці очеревини. Нирка має бобовидную форму і надійно захищена прозорою волокнистої мембраною від можливих травм і інфекцій.
Постійне розташування нирок в поперековій області забезпечується достатньою кількістю жирової і сполучної тканини, яка утримує орган на своєму місці.
Місце розташування нирок у людини
Розміри нирки можуть бути в межах 10-12 див. З внутрішньої сторони в нирку направляються кровоносні судини, і в тому ж місці виходять сечоточники.
Будова сечовидільної системи людини
Сечовід і його функції
Сечовід являє собою м’язовий орган у формі порожнистої трубки довжиною 25-30 см і діаметром до 10-12 мм. Всі розміри суто індивідуальні, і в більшій мірі залежать від генетики.
Основною функцією сечоводу є з’єднання нирки з сечовим міхуром, що має два отвори для цього. Оточені сполучною тканиною, сечоводи не змінюють свого розташування.
Будова сечовода
Рух сечі по сечоводу відбувається за допомогою скорочення м’язів, розташованих в його стінках. Як тільки заповнюється сечовий міхур, сечоводи закриваються через що виник тиску. Такий пристрій системи перешкоджає зворотному току сечі.
По сечоводах сеча відправляється в сечовий міхур, слугує своєрідним резервуаром, звідки вона викидається в уретру при виникненні певної ситуації.
Кожній людині корисно знати про анатомію і фізіології нирок і сечовивідних шляхів. Якщо ви знаєте, як функціонує ваш організм, ви можете діагностувати у себе деякі хвороби самостійно.
Про порушення діурезу у дітей та вагітних ви прочитаєте в цій статті. Який фізіологічний об’єм добової сечі вважається нормою, а коли можна говорити про патологію?
Сечовий міхур знаходиться в тазовій частині і служить для збору сечі. Його стінки утворює м’язова тканина, завдяки чому він вільно розтягується в залежності від обсягів вхідної рідини. Наповнений міхур зміщується вгору, підтягуючись в черевну порожнину.
Як же відбувається у людини позив до сечовипускання? За цей процес відповідають особливі рецептори в стінці сечового міхура, які відправляють в мозок сигнал, як тільки рідини стане більше чверті.
Уретра
Будова уретри різне у чоловіків і жінок, а також є свої особливості у дітей. Довжина жіночої становить 4 см, а чоловіча досягає 20 див. Вона є ще й органом статевої системи, служачи каналом для виведення сперми.
Короткий опис статті: видільна система людини Сечовидільна система реалізує важливу функцію утворення сечі і виведення продуктів метаболізму з організму людини. Нирки позбавляють організм від солей і шкідливих мікробів, здатні очистити кров від токсичних речовин. сечовидільна система людини,будова сечовидільної системи людини
Немає коментарів:
Дописати коментар