середу, 30 вересня 2015 р.

Легенди про рослини. Тюльпани.

                               Легенди про рослини   Тюльпани.   Для допитливих.

Значення кольору тюльпанів

На календарі початок березня, а, значить, зовсім скоро настане таке улюблене всіма жінками свято 8 Березня. У цей день квіткові магазини збирають річний виторг на продажу букетів. І одними з найпопулярніших квітів є тюльпани.
Вони, як справжній символ весни, радують нас різноманітністю форм і кольорів. Однак і тюльпан сам по собі, і тюльпан певного кольору мають своє власне значення. Спробуємо докладніше в цьому розібратися.

Що означають

Походження слова "тюльпан" тісно пов'язане із співзвучним йому "тюрбан", адже ця квітка так схожа на головний убір жителів Близького Сходу. Напевно, саме тому тюльпан є національною квіткою Туреччини та Ірану, а також квітковим символом Нідерландів.
В Європу рослину завезли лише в 16 столітті. І перше значення - це символ нового, початку чогось, адже ці квіти розпускаються одними з перших після холодної зими.
Також тюльпани є символом Овна. Цей знак зодіаку відомий своєю впевненістю, ентузіазмом, любов'ю до сміливих вчинків і, звичайно ж, пристрастю. І всі ці риси знаходять своє відображення в тюльпані.
Також тюльпан асоціюється з 11-річчям і може стати прекрасним подарунком для такого випадку.

Червоні

Що означає червоний тюльпан
Значення червоних тюльпанів багато в чому співзвучне зі значенням червоної троянди. Це квітка любові і пристрасті. Існує легенда про турецького принца Фархада, який так пристрасно полюбив дівчину на ім'я Ширін, що не зміг жити без неї, коли та відповіла йому відмовою. Принц, збурений горем і відчаєм, стрибнув з обриву і розбився на смерть. А з яскраво-червоних крапель його крові виросли червоні тюльпани. Тому вони символізують справжню, сильну і безкорисливу любов.
Згідно вчення фен-шуй, червоні тюльпани приносять популярність людям, багаторазово збільшуючи потужність і енергетику людини. Вони здатні швидко залучити до людини не тільки славу, але й багатство, ось тільки останнє приходить лише укупі зі справжньою любов'ю. По-моєму, це просто чудові квіти. Ту ж силу несе і татуювання, зроблене у вигляді червоного тюльпана.

Жовті

Досить важко позбутися стереотипу, навіяного піснею Наташі Корольової (про те, що ці квіти - вісники розлуки). Однак значення дещо інше. В першу чергу, це символ дружби. Також жовтий колір - символ Сонця, а тюльпани жовтого кольору асоціюються з променисто усміхненим обличчям. Тому абсолютно не варто шукати сумного підтексту у подарованому букеті жовтих квітів.

Білі

Білий колір здавна означав чистоту, невинність і смиренність. У деяких особливих випадках він символізує прощення. Білі тюльпани в ряді країн використовуються для ритуальних церемоній. Так як вони означають пам'ять і повагу. Сад з білими рослинами символізує рай на землі. Примітно, що сині тюльпани - це забарвлений варіант білого. Тому чоловік, що подарував букет білих або синіх тюльпанів, тим самим хоче сказати, як йому спокійно і добре поруч з вами, як сильно він вам довіряє.

Чорні

Фактично чорний є лише дуже темною копією фіолетових тюльпанів, які, в свою чергу, завжди були символом королівських осіб та належності до роялті. Згадки про це можна знайти в "Гамлеті" Шекспіра. Згадується темно-фіолетовий тюльпан і в романі Олександра Дюма "Віконт де Бражелон"  - як подарунок короля Людовика XIV одній зі своїх фавориток. Тому чорні тюльпани - це знак благородства.

Рожеві

Рожеві, так само як і схожі на них помаранчеві, є символом досконалого щастя. Це універсальний колір для того, хто хоче побажати всього самого найкращого, не вдаючись у особливий символізм. Тюльпани цього забарвлення стануть і відмінним подарунком для жінок-колег. А у відносинах двох закоханих такі квіти означають турботу, душевне тепло і взаєморозуміння.

У тюльпанів існує ще безліч відтінків, що не згадані вище. Так, строкаті говорять про красиві очі, а кремові використовуються, щоб висловити прихильність. У кожному разі, якого б кольору не був тюльпан, ця квітка по праву вважається одною з найкрасивіших на Землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар