вівторок, 26 серпня 2014 р.

Долина нарцисів.

Долина нарцисів – велике чудо природи.

Долина нарцисів, Закарпаття, Україна,  

Природа України надзвичайно красива і має багато незвичайних місць. Доказом цього є унікальна “Долина нарцисів”, яка знаходиться в західній частині України, а точніше на території Хустщини (Закарпатська область).
Цей унікальний природний об’єкт розміщений на висоті приблизно 180-200 метрів над рівнем моря є єдиним в Європі, де охороняється найбільша кількість вузьколистого нарцису (Narcissus angustifolius). Вузьколистий нарцис є високогірним видом, і росте на висоті 1100-2000 метрів в Альпах, Карпатах, на Балканах.
Фахівці сходяться на думці, що утворилася “Долина нарцисів” через зсув гірського шмату землі разом із рослинами ще в часи льодовикового періоду.
Вузьколистий нарцис у "Долині нарцисів"
Зараз тут росте більше 400 видів рослин. Серед них трапляються дуже рідкісні види. Наприклад, Achillea salicipholia, Gentiana Pneumonanthe, Iris sibirica, Potentilla Alba, тощо.
Крім унікального рослинного світу у “Долині нарцисів” вирує життя багатьох видів тварин. Найбільше трапляються борсучки, фазани, жаби, ящірки, миші, ондатри, та понад 20 видів риб у навколишніх природних та штучних водоймах.
"Долина нарцисів"

Немає коментарів:

Дописати коментар