неділю, 24 серпня 2014 р.

Цікаві Факти про все на світі


01:24
Як утворюється град?
Коли падає град, дах і водостічні труби трясуться від жахливого гуркоту, град може викликати руйнування. Градини здатні наскрізь пробити крило літака, побити врожай пшениці, град вбиває коней, корів та інших домашніх тварин. За короткий час може випасти такий рясний град, що він покриє землю суцільно. Бурхливі потоки виносять після сильного граду скупчення льоду довжиною і шириною до двох метрів. Маленькі градини часто мають круглу форму. Вони падають на землю, як маленькі більярдні кулі. Але буває, що форма градин має незвичайні обриси: то сонечко з промінчиками, то заморожена буква «X». Різні форми обумовлені вітром, що дує високо в повітрі утворюється градину.
Найбільша градина, яку коли-небудь бачили, впала у вересні 1970 року близько Коффейвіля, штат Канзас. Вона була в діаметрі більше 40 сантиметрів, важила близько 800 грамів, з неї в різні боки виступали крижані шипи. Цей безформний шматок льоду нагадував середньовічне смертоносну зброю.
Грозові хмари - справжня фабрика з виробництва граду. Потужні потоки повітря носять всередині грозової хмари пил, пісок та інші дрібні частинки. Градина формується, коли шматочки льоду прилипають до літаючих по повітрі всередині хмари частинок. В деяких градинах такими частками можуть бути загиблі комахи.) Градина все більше і більше зростає, у міру того як все більше і більше льоду налипає на народжений вітром крижаної «корабель», що носиться без керма і без вітрил по грозовий хмарі. Якщо розколоти градину, то можна простежити історію її народження. На розломі видно кільця, як кільця на пеньку, що відзначають етапи зростання градини. Один шар прозорий, інший молочно мутний, наступний знову прозорий і так далі. Градина вагою близько 800 грамів впала в 1970 році. Чим зумовлена ​​різниця в структурі шарів? Коли лід на градини замерзає швидко (при дуже низькій температурі). Щоб носити по повітрю градини діаметром близько 10 сантиметрів, висхідні струмені повітря в грозовий хмарі повинні мати швидкість не менше 200 кілометрів, в нього включаються сніжинки і бульбашки повітря. Такий шар виглядає каламутним. Але якщо температура вище, то лід намерзає повільніше, і включені сніжинки встигають розтанути, а повітря випаровується. Тому такий шар льоду прозорий. По кільцях можна простежити, в яких шарах хмари побувала градина, перш ніж впасти на землю. Градина зростає, літаючи по хмарі вгору і вниз. За цей час вона стає все важче і важче. Ясно, що для того, щоб градина грунтовно поважчала, вітер в хмарі повинен бути дуже сильним. Наприклад, щоб градина доросла до 10 сантиметрів в діаметрі, швидкість вітру повинна бути не менше 200 кілометрів на годину. Ці потужні потоки повітря носять градини до тих пір, поки її вага не стане таким, то вітром буде вже не під силу підтримувати її в підвішеному стані. Ось тепер градина падає на землю. Так як градини ростуть тільки всередині хмар, то чим товще грозова хмара, тим більше шансів, що з неї випаде град. Імовірність появи граду з грозової хмари товщиною 12 кілометрів дорівнює 50 відсоткам. Якщо ж хмара на 2 кілометри товщі, то шанси підвищуються до 75 відсотків. Ну а якщо товщина хмари 18 кілометрів, то град буде напевно. Злива з градом може мати зеленуватий відтінок. Чому? Білий сонячне світло складається з кольорів веселки, або із спектру: червоного, помаранчевого, зеленого, блакитного, синього і фіолетового. Градини переважно відображають зелене світло зі складу спектра сонячних променів, тому хмари з градом мають зловісний зеленуватий відтінок.

Немає коментарів:

Дописати коментар