пʼятниця, 1 березня 2013 р.

Розшифровуючи таємницю походження життя.

Походження життя на Землі(є відео)

Серпень 17 2012
Походження життя на Землі
Через 150 років після публікації "Походження видів" Чарльза Дарвіна залишається питання, на яке великий вчений так і не зміг відповісти. Як сформувалася перша жива істота, що дало початок походженню видів на Землі? У своїй роботі англійський біолог вислизає від відповіді, можливо, через відсутність вагомих доказів, а, може й через свої релігійні ідей. Походження видів Чарльз ДарвінПройшло вже півтора століття, та все ще не має переконливих аргументів на користь якоїсь однієї з теорій, але є два протилежні напрямки, прихильники одного з яких стверджують, що первинна форма життя виникло на Землі, коли планета була ще зовсім молодою. Інші, що захищає теорію панспермії, не сумніваються, що життя прийшла з космосу. Як стверджують астрономи Кардіфського університету (Великобританія), ймовірність того, що життя зародилося в космічному просторі, в 28 разів більша ймовірності її виникнення на Землі. Походження життя на ЗемліНа їхню думку, Всесвіт переповнений формами клітинного життя, що знаходяться усередині комет, немов у своєрідній пастці. Близько 38000000000 років тому одна з таких комет розлетілася на частини, зіткнувшись із земною атмосферою. Хоча більшість бактерій тоді загинули, їх менша частина пережила цю тривалу "подорож" і поклала початок життя на Землі. На думку прихильників теорії панспермії, ще одним аргументом на користь позаземного походження життя є бактерії, "плаваючі" в космічному пилі Всесвіту. Ця гіпотеза підкріплюється результатами досліджень, які показали, що бактерії можуть витримувати екстремальні умови, аналогічні тим, в яких вони знаходяться при здійсненні міжзоряних "перельотів".
Походження життя на Землі"Ще кілька років тому початок розмови про панспермію міг призвести до того, що ваші колеги перестали б з вами вітатися", говорить науковий співробітник Автономного університету Мадрида Рікардо Амілс. "Сьогодні вже ніхто не посміхається, коли ви піднімаєте це питання", додає він. Амілс вивчає поведінку бактерій, що живуть в Червоній річці під Уельвою (Іспанія). Середовище, в якому вони живуть, таке велике, що це служить прекрасною базою для проведення досліджень про можливе існування примітивного життя на Марсі. На думку експерта, життя - явище набагато більш стійке і витриваліше, ніж це вважалося раніше, і численні дослідження показали, що деякі мікроорганізми здатні вижити без проблем в своїх космічних "подорожах". Походження життя на ЗемліНедоліком теорії панспермії є те, що вона не пояснює, яким чином сформувалися перші бактерії, що прийшли на Землю.
Багато інших експертів вважають, що перша іскра життя спалахнула саме на Землі. Це було якраз те, що Дарвін представив у якості гіпотези в листі до свого друга Джозефа Дальтон Хукера в 1871 році. Він коротко описав йому гіпотетичний маленьку теплу водойму з аміаком та іншими хімічними речовинами, між якими світло чи електрика могли генерувати реакцію, що веде до появи першого білка. Ці сполуки, в свою чергу, могли б утворювати інші, більш складні форми, і так до самого формування примітивних протоклітин.

Походження життя на Землі"Дарвін був правий стосовно маленької водойми, тому що, на відміну від океану, ці невеликі ділянки з водою можуть висихати, накопичувати хімікати, змінювати температуру і піддаватися іншим змінам, необхідним для зародження життя", говорить Джек Шостак, дослідник з Гарвардського університету (США). Його лабораторія є однією з найбільш передових у відтворенні хімічних реакцій, які могли призвести до появи першого осередку. "Але жодна людина не може гарантувати, що примітивна комірка, створена в лабораторії, буде такою ж, як і та, що з'явилася на Землі близько 3500 мільйонів років тому. Ми ніколи не зможемо з точністю дізнатися, що ж насправді сталося", стверджує Джек Шостак.Немає коментарів:

Дописати коментар