понеділок, 4 грудня 2017 р.

Планети Сонячної системи. Матеріал для учнів 5 класу.

Виконати завдання учням 5 класу


Сонячна система - це система планет, в центрі якої знаходиться яскрава зірка, джерело енергії, тепла і світла - Сонце.
За однією з теорій Сонце утворилося разом з Сонячною системою близько 4,5 мільярдів років тому в результаті вибуху однієї або декількох наднових зірок.
Планети Сонячної системи.
Спочатку Сонячна система являла собою хмару з газу і частинок пилу, які в русі і під впливом своєї маси утворили диск, в якому виникла нова зірка Сонце і вся наша Сонячна система.
У центрі Сонячної системи знаходиться Сонце, навколо якого по орбітах обертаються дев'ять великих планет. Так як Сонце зміщене від центру планетарних орбіт, то за цикл обороту навколо Сонця планети то наближаються, то віддаляються по своїх орбітах.
Розрізняють дві групи планет:
Планети Сонячної системи.
Планети земної групи: Меркурій, Венера, Земля і Марс. Ці планети невеликого розміру з кам'янистою поверхнею, вони знаходяться найближче до Сонця.
Планети Сонячної системи.
Планети гіганти: Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Це великі планети, що складаються в основному з газу і їм характерна наявність кілець, що складаються з крижаного пилу і безлічі кам'янистих шматків.
А ось Плутон не потрапляє ні в одну групу, тому що, незважаючи на своє перебування в Сонячній системі, занадто далеко розташований від Сонця і має зовсім невеликий діаметр, всього 2320 км, що в два рази менше діаметра Меркурія.
Сонце являє собою гігантську вогненну кулю дуже високої температури, що складається з плазми (іонізованого газу) в складі з воднем і гелієм. (дивЦікаві факти про Сонце)
Детальніше про планети Сонячної системи:
 

Немає коментарів:

Дописати коментар