вівторок, 6 серпня 2013 р.

Цікава інформація.

Користь і шкода засмаги.

wkoda vid sonsja
Ось і настали спекотні дні, сонце посилає з небес свої гарячі промені, і втомлені від виснажливих холодів люди натовпами спрямовуються на пляжі або галявинки і галявини, щоб годинами лежати під палючим сонцем і загоряти, загоряти, загоряти …
Адже засмагла шкіра виглядає красиво і створює враження загального здоров’я. Однак твердження, що засмаглий — значить здоровий, абсолютно не відповідає дійсності. Непомірність при прийомі сонячних ванн може стати дуже небезпечною. У чому ж полягає користь і шкода засмаги? Про це сьогодні і   поговоримо.

Користь засмаги
Спочатку поговоримо про хороше, тобто про користь засмаги.
Сонце є джерелом біологічної енергії людини. Лікарі та вчені довели, що сонячні ванни протяжністю 7-10 хвилин дуже корисні! Крім того, людям, схильним до депресій, такі ванни просто необхідні, оскільки сонце руйнує серотонін (інакше званий «гормоном туги»), який виділяють залози гіпофіза.
Невеликі дози ультрафіолету, безсумнівно, корисні. Під впливом сонячних променів посилюється циркуляція крові, з’являється відчуття бадьорості, ми відчуваємо себе красивими і здоровими. Підвищується імунітет, поліпшується кровообіг і, відповідно, процеси, що відбуваються в шкірі, наприклад, прискорюється поділ клітин.
Сонце, бузусловно, корисно для кісток, зубів і гормональної системи людини. Під впливом сонячного світла в шкірі синтезується вітамін D, за допомогою якого наш організм засвоює кальцій, що міститься в їжі.
У деяких випадках сонце допомагає позбутися прищиків і псоріазу.
Вчені-медики довели, що у літніх людей недолік сонячного світла може викликати безсоння. Дослідження показали, що, перебуваючи на сонці, люди, які страждають безсонням, стали спати краще.
Сонце активізує роботу гормонів, що сприяє поліпшенню настрою. У результаті ми стаємо бадьоріше, динамічніше, нам хочеться жити і любити.
А тепер про погане, тобто про те, якої шкоди здоров’ю людини може заподіяти засмагу.
Шкода засмаги
Наскільки ласкаві промені сонця, настільки ж вони і підступні. І передозування сонячних ванн може стати справжнім шоком для шкіри.
Ультрафіолетове випромінювання є одним з найсильніших чинників, що сприяють зниженню тонусу і старіння шкіри. Під впливом сонця в шкірі утворюються «вільні радикали» або, як їх ще називають, шкірні шлаки, які руйнують каркас шкіри — еластин і колаген. У результаті порушується структура тканин, і шкіра починає втрачати свою пружність, погано відновлюється, стає більш в’ялою.
Сонячні промені пересушують сальні і потові залози, за допомогою яких виконується природний захист шкіри. І через це шкіра набагато швидше старіє і в’яне.
А, крім впливу на шкіру, сонячне тепло саме по собі призводить до посилення і прискоренню всіх запальних і параонкологіческіх процесів в організмі, навіть тих, які до цього перебували в стані «сплячки». А ще сонячне тепло створює додаткове навантаження на серцевий м’яз.
Інтенсивне ультрафіолетове опромінення викликає:
Передчасне старіння шкіри
Глибокі зморшки, які неможливо розгладити
Дерматоз
Пігментні плями і веснянки
Сонячну алергію
Рак шкіри
Опік
Фотореакции на деякі види продуктів, ліків і косметики
Поява подразнення у вигляді водянистих бульбашок
Поява висипань на шкірі
Незважаючи на те, що короткочасне перебування на сонці підвищує імунітет, останні дослідження показали, що надмірне дію ультрафіолету призводить до ослаблення імунітету. Тому дуже часто, після повернення з курорту багато людей починають хворіти на простудні захворювання.
Але, незважаючи на весь можливий вищеперелічений шкода від надмірного перебування на сонці, ми продовжуємо культивувати засмага, хоча більшість з нас прекрасно інформовані про всі негативні наслідки надмірної сонячного опромінення. Згідно з проведеними опитуваннями, 97% респондентів знають, що надмірний засмага призводить до раку шкіри, а 77% опитаних згодні з тим, що від надлишку сонця шкіра швидше старіє.
Яка може бути користь від засмаги, і якої шкоди від надмірного загару, ви тепер знаєте. Як поводитися з сонцем, засмагати або не засмагати, а головне, скільки засмагати, кожен повинен вирішити для себе сам. Це особлива відповідальність перед своїм здоров’ям. Я сподіваюся, ви зробите правильний вибір!

Немає коментарів:

Дописати коментар