четвер, 20 лютого 2014 р.

19 лютого – День захисту морських ссавців

Синій кит(ряд Китоподібні) – це найбільша тварина, яка будь-коли існувала на Землі. А його їжею є планктонні рачки – чи не найменші жителі океану.
Розміри. Найбільший зареєстрований самець був довжиною 33 м . А самки ще довші! (Середня довжина самця 25, а самки 30 м). Найбільша маса кита 178 тонн.

Синій кит
Розмноження. Статеве дозрівання з 4-5 років. Період спарювання недосліджений. Самка народжує раз на три роки. Вагітність триває 11 місяців. Народжують 1 малюка довжина якого сягає 8 м а маса – до 6 тонн. Тривалість життя  80 років.
Місце проживання в основному у водах Арктики та Антарктики.
Охорона. З 1967 року популяція цього ссавця для того, щоб стверджувати , що загроза зникнення йому не загрожує.
Синій кит
Косатка (ряд Китоподібні) – єдиний хижак з китоподібних, який живиться теплокровними тваринами. Полюють добре організованими стадами, нападають навіть на слабких китів. Можуть розвивати швидкість до 55км/год, коли звичайна швидкість 15 км/год. Це дуже розумна тварина. В неволі дуже швидко звикає до людини, легко піддається дресируванню виконуючи неймовірні трюки.
Косатка

Розміри. В середньому довжина самців 6,5 – 8м, а самок 5-6,5м. А маса самця до 6,5 тонн , а самки 4,5 тонн.
Розмноження.  Статеве дозрівання з 8 років. Вагітність 16-17 місяців. Кількість малюків – 1.
Охорона. Косатка є  розповсюдженим  видом і їй не загрожує вимирання. Іноді на них полюють рибаки, бо вважають що вона знищує молодняк риб.
Касатка

Дельфіни (ряд Китоподібні) – це маленькі кити. Приблизно з 37 видів майже всі живуть в морях і тільки 5  - у річках. Дельфіни дуже миролюбні, тримаються зграями  та допомагають один одному,  допомагають і людям. Нажаль тисячі дельфінів щороку гине заплутавшись в рибальських сітях. Іноді цілі родини дельфінів викидаються на берег. Причиною цього явища є порушення роботи ехозонда, яке відбувається із-за дії радарів на суднах. Тварина втрачає здатність орієнтуватися і потрапляє на сушу. Кличе на допомогу, тому разом з ним на суші опиняються і інші дельфіни.
З китоподібних в Україні зустрічається три види: дельфін-білобочка, афаліна чорноморська і морська свиня (або фоцена). Всі вони занесені до Червоної книги України.
Дельфін
Ламантини (ряд Сирени).  В четвертій подорожі Колумб, вважавши ламантинів русалками, наказав спіймати одного з них і посадити в озеро. Ця тварина стала ручною і підпливало на клич людини. Їх надзвичайний апетит використовують для боротьби з водяною рослинністю. В шийному відділі цих тварин 6 хребців, а не 7 як у решти ссавців.
Ламантин

Розміри. Довжина не більше 5 м, маса - 200-600 кг.
Розмноження.  Статеве дозрівання з 3-4 років. Вагітність в неволі 6 місяців, за іншими даними 12-14 місяців. Кількість малюків – 1. Турбуються про потомство 1-3 роки. Тривалість життя 30-60 років.
Представник ряду сирен морська корова була знищеня людиною протягом 27 років після відкриття. А була відкрита вона Георгом Стеллером ( єдиним біологом в експедиції В.Берінга). Супутники Беринга пили жир морської корови кружками без будь-якої огиди, а м'ясо вважали смачним, схожим на телятину. Після відкриття Берингом Командорських островів їх почали відвідувати численні експедиції, і всі вони безжально вбивали морських корів заради м’яса. Остання морська корова була вбита в 1768 році.
Ламантин

Охорона. У всіх місцях проживання ламантини включені до списку тварин, що охороняються Міжнародним Союзом Охорони природи.

Немає коментарів:

Дописати коментар